Aktualności

Technologia EM dla pszczelarstwa, konferencja w Serbii.

technologia EM dla pszczelarstwa konferencja w Serbii - foto1

 

Produkcja jednej trzeciej żywności i 90% owoców na świecie zależy od zapylenia przez owady, głównie pszczoły. Bez ich udziału sektor rolny poniósłby poważne konsekwencje. Spadek liczby zapylaczy powoduje zmniejszenie ilości i różnorodności dostępnej żywności dla ludzi i zwierząt.

W Europie są regiony, gdzie zimy nie przeżywa nawet 30% rodzin pszczelich. Problem wymierania pszczół stał się bardzo poważny. Co możemy zrobić, aby to zmienić?

W dniach 17-18.09 w Serbii odbyła się konferencja mająca na celu wymianę doświadczeń, służących poprawieniu dobrostanu pszczół. Greenland Technologia EM Sp. z o.o. ma w tej dziedzinie efekty. Bardzo dziękujemy za możliwość podzielenia się nimi z naszymi europejskimi partnerami. Doradca Greenland Technologia EM Tomasz Krupa, pszczelarz z kilkunastoletnim doświadczeniem, wygłosił prelekcję przedstawiającą sytuację pszczół i sektora pszczelarskiego w Polsce.

 

technologia EM dla pszczelarstwa konferencja w Serbii - foto2 technologia EM dla pszczelarstwa konferencja w Serbii - foto3 technologia EM dla pszczelarstwa konferencja w Serbii - foto4 technologia EM dla pszczelarstwa konferencja w Serbii - foto5

POWRÓT